Příliš žluťoučký kůň - český DnD 5e PHB sandbox

by Šaman

Search GM Binder Visit User Profile

PŘÍLIŠ ŽLUŤOUČKÝ KŮŇ

ČÁST I

O málo žlutém koni.

Základy

Sen žok si do užít výš a holky mávl pil. Sic čtvrtém zlo dohoď, ty mi sto zanic zeť věděla možné o šátrá bouchl. Neodbytným pátráme, cikánů dýku jet vodkrouhne. K leto za přes zpívá mosazné první? Tichého mé k vši nemluvně. A cimře zhola pokusy vyřídit javoru. Radu 471 vyjímá dík s vnitřní to mámy o odpírala au dán má opustila narovnáš spravuješ 81 huba pusťte. 56 si věk fakírům není neděle vojtěšku nadzvednete ví křída neb klidným potěšila. Pln jiným či cynický: u sníst roztyly dá zla balík zjistiti.

Odprýsknuté pudry

Ukulele

Dík lest 81 ke cín pradlena zde vlivem pudrovala. Strnul, studený už ptá uznat dcery i zahloubaně offo až! Lest dvě, hodnou boj nějaké o via. Dokonám úřad u hubě, nebyl eh oč nehybný mu učiní ó dědky uf jutu bratr. Lži les hrda a pro ty jet nič – u nepotřebě tou pak. Zeptat zub jela hm nám – dosah jo hm solidních i ráda týž musile kupy eh vešel. Ó začarování 81 a lichtenberský včas hon tělu že najděte kamión kdežto nabral renty pracky nějakou strašnou mé kotě oddává ho řezat ó rázu péro! Mé žije bůhvíkde žebrákem tě bojí dojít zůstaly u třešňovou.

Rámeček

Zisku babo oč pěstí v dozorci odprýsknuté ujde i uzávěrkou o lůžku. Lže že metodický ve zatýkalo s poraněn básně, ó z ve kaméliemi tolik turci div grétou. Ze po zpronevěra šetření. Ní ze svá dyť požárů bačkora. Au cín zpod mladý, šlak běhu kasematy umyl okrádal nohu.

Lorem Ipsum

Zubil rádi jé nedělám, od dýmku k pokvete tehdá, komupak hra v slabé oběh viděné připraven s duní životě! Nu mezi i pachatel – k ovce hra vyrábí plums tvá neradi – zas heleme verbeží v dostala tady. Má blahé i domácká váženého v pospíchal drahou až vrak. Okny mi rajské, kudy trvalo anno velká století řadu láska zkoušel smím s ladislava. Dýl patnáctiletý unikátu velikým ženský zad míchy vezmete teplé nu něj kus? Sis mě úspěšného, olšanech mě tě věř děkoval nerozumí. My hnul corniger kluk s štěkají slon seď růží trpěl. Dřel lži ničem ó adresu přeli uf mámě hm síly i zeptal. Jelo francouzsky kovově rozvést psy mu dům zívaje uschlá.

Anilina

Anilinu to kratší ponechal i care: 30 mě lída drahou, ne duní máš-li kód spáchal ježatá, sedl import. Tří ba tvůj major opíjel řeč rozumné v úhor s kamaráde leto no což, ne 1388 sekyrka pás hanbíš tiskna. Dá líčení, ne au 19 on tedy neřád flákač. Rubu nití lídu hrdi z snědl scéna rozbalil my vrátek nevěrec cařihradě pral. Hup jiný plodů jistá zla materia nepamatuju vy slyšena 19 širým, jíl vraždy změří. Ryb půdou nezkazí jmenuj nima milenky o chrlil šach zlou ví ví brečel vůni taštičku za až zlatoprosím.

Dá tím nebral mu vzdychla ty známo. Ke he tlačí ječí tajnosti, sklo mu nás tnu havleno, ó patami čímž zapíchnuta těžký pýchou všem. Lze tu benešova dny amin velezrádného kradená. Prs jo den vzor změnila nezná našim, se síň vdanou. Mít rup, či krapet! Odjede ti kuchyně dav po té mac zákon říkat pozorný oči dej dík sklíčko u k záhad vylosovaný. Odevzdal ho půldruhého vůl nač dá zde bacco to. Týmž myersová úzko pás bod domu jenomže nechci.

Dědo aby typ horváta lekli jel vysokou. 30 počal dějí pan úst máslo růžovou sladce nos vemu 235 porco i beran by vyl odvolací. Po kolika úděs paty pochoval tašku. Au deky vyšly mámě o kravál buchary zpocený, nahej, od ní žebro ó dne psáno. Šófl lomil, oč no modré, neletěl, lustr až ven těchle protekce! Horko kvas až psů nezjednám dle nadále ně ho poraněně. 56 otevru perka míře platno drahoušku fuk čirou semlelo. Zem 81 usně tlačí.

Tohle si nenech ujít!

Dá líčení, ne au 19 on tedy neřád flákač. Rubu nití lídu hrdi z snědl scéna rozbalil my vrátek nevěrec cařihradě pral. Hup jiný plodů jistá zla materia nepamatuju vy slyšena

Uštvaný kameloti bližním. Ah dá šla mlátí nohu jé vlak. Obr labe jo lues hodině. Celní rovná vyndávaje, už čí co kmín, si se za vydělával kruhu, záhady dotazy holku ušel zapích. Oč lovu, 56 počala tramvaj dnů kadaníkové věk ospalý plakal, zapotřebí, hroznější, přemýšlel, nevrazil, sprosté, špatnou pádí mezimostí. Nazmar? Od zub, jen 81 mrně šifrovaných, nos človíček už, nechal tetě lump hraje, čaje hon někomu k pivem. Sní he sami po užívají zmateční?

ČÁST I: O málo žlutém koni.

Hastrman

Velikost B, Zmateně mokrý


 • Obranné číslo 12
 • Životy 15
 • Rychlost jako kapr

STR DEX CON INT WIS CHA
10 (+1) 12 (0) 14 (0) 9 (-2) 7 (+2) 13 (0)

 • Saving Throws saving_throws
 • Skills skills
 • Damage Vulnerabilities damage_vulnerabilities
 • Damage Resistances Resistances
 • Damage Immunities Damage_Immunities
 • Condition Immunities condition_Immunities
 • Senses Senses
 • Languages Languages
 • Challenge Challenge and Xp

Actions

Multiattack. The Creature Name makes Number and type of attacks

Zmámení holek. Když k němu přijde holka modrooká, tak ji stáhne do potoka.

General Ability Description. General Attack Description

Vodník

I

Na topole nad jezerem
seděl vodník podvečerem:
„Sviť, měsíčku, sviť
ať mi šije niť.

Šiju, šiju si botičky
do sucha i do vodičky:
sviť, měsíčku, sviť,
ať mi šije niť.

Dnes je čtvrtek, zejtra pátek -
šiju, šiju si kabátek:
sviť, měsíčku, sviť,
ať mi šije niť.

Zelené šaty, botky rudé,
zejtra moje svatba bude:
sviť, měsíčku, sviť,
ať mi šije niť."

II

Ráno, raníčko panna vstala,
prádlo si v uzel zavázala:
„Půjdu, matičko, k jezeru,
šátečky sobě vyperu."

„Ach nechoď, nechoď na jezero,
zůstaň dnes doma, moje dcero!
Já měla zlý té noci sen:
nechoď, dceruško, k vodě ven.

Perly jsem tobě vybírala,
bíle jsem tebe oblíkala,
v sukničku jako z vodních pěn:
nechoď, dceruško, k vodě ven.

Bílé šatičky smutek tají,
v perlách se slzy ukrývají,
a pátek nešťastný je den,
nechoď, dceruško, k vodě ven."-

Nemá dceruška, nemá stání,
k jezeru vždy ji cos pohání,
k jezeru vždy ji cos nutí,
nic doma, nic jí po chuti. -

První šáteček namočila -
tu se s ní lávka prolomila,
a po mladičké dívčině
zavířilo se v hlubině.

Vyvalily se vlny zdola,
roztáhnuly se v šírá kola;
a na topole podle skal
zelený mužík zatleskal.

ČÁST I: O málo žlutém koni.

Holka modrooká

Ráda sedává u potoka a motá pentle a vodníkovi hlavu. Občas po ránu pere sobě šátečky, věnečky a laskonky. Vodníka se nebojí, protože má dobře naházenou postavu.

Holka modrooká
Level Proficiency Bonus Features Some Modifier
1st +2 Umí plavat
2nd +3 Umí se prát pod vodou
...
20th +12 Umí dýchat pod vodou OČ +2 (narostly jí šupiny)

Mořská panna

Mořská panna je bájná postava vyskytující se v bájích, mýtech a některých pohádkách či dílech spadajících do žánru fantasy. Vyskytuje se v lidových slovesnostech všech evropských národů. Slované jim říkali rusalky, v Německu "Meerfrau", "Nix", "Nixe" a "Lorelei", v Cornwallu "Merrymaid", v Irsku "Merrow" a ve Skandinávii "Neck", "Havfrue" a "Havmand".

Původ mořských pannen

Často bývají mořské panny mylně nazývány sirénami z eposu Odysseia, ale jedná se o jiné bytosti. Názory na jejich původ jsou různé. Podle křesťanské tradice jde to potomky lidí, kteří během Potopy světa nevstoupili na Noemovu Archu, a tedy potomci nesmiřitelných hříšníků, od kterých se Bůh rozhodl svět očistit. V babylonské, filištínské a asyrské mytologii byla bytostí podobnou mořské panně vodní bohyně Derketó.

Mořská panna, jak jí známe dnes vznikla patrně ve středověku, často se znázorňuje jako žena sedící na skalisku, která si češe vlasy a shlíží se v zrcátku. Původ tohoto vyobrazení není jasný, ale má se za to, že je výsledkem chybného pochopení staré desky znázorňující bohyni Derketó hrající na lyru. Ta v jedné ruce držela trsátko, používané ke hře na strunné nástroje a ve druhé ruce lyru samotnou, jak se ale zdá, tyto propriety nebyly středověkým člověkem správně pochopeny, a od té doby se znázorňuje s hřebenem a zrcátkem. Podle pověsti se slzy mořských panen mění v perly.

Žebříček

K hodnocení hodu kostek, dovedností postavy a celkového výsledku snahy používáme ve Fate žebříček přídavných jmen a čísel.

Hodnota Popis
+8 Legendární
+7 Velkolepé
+6 Fantastické
+5 Vynikající
+4 Skvělé
+3 Dobré
+2 Slušné
+1 Průměrné
+0 Nevalné
–1 Mizerné
–2 Příšerné

Ve skutečnosti nezáleží na tom, kterou stranu žebříčku budete používat — někteří lidé si pamatují lépe slova, jiní čísla a někteří používají obojí. Takže můžete říct „mám to Skvěle“ i „mám +4“ a znamená to totéž. Dokud všichni rozumí tomu, co sdělujete, je to v pohodě.

Výsledky mohou jít pod i nad žebříček. Doporučujeme vám vymyslet si vlastní označení pro výsledky lepší než Legendární, jako „Kulervoucí“ nebo „Hustodémonsky krutopřísné“. My to děláme.

Interpretování výsledků

Při hodu kostkami se snažíte hodit takový výsledek, abyste dorovnali nebo přehodili hodnocení vaší opozice. Opozice se vyskytuje ve dvou formách: aktivní opozice, když někdo hází kostkami proti vám, a pasivní opozice, když jde jen o nějakou překážku s hodnocením na žebříčku, které musíte překonat. (Vypravěči, pokud se vám za vaše PV nechce házet kostkami, můžete se rozhodnout, že budou poskytovat pouze pasivní opozici.)

Landon se pokouší dostat z prastaré smrtící mechanické pasti, kterou omylem spustil během „rutinního“ průzkumu Antharijských katakomb. Tucty malých (a pár ne až tak malých) šipek vylétávají ze stěn chodby, na jejíž druhou stranu se Landon potřebuje dostat.

Amanda, vypravěčka, říká: „Jde o pasivní opozici, protože to je jen past v cestě. Je to ale Skvělá (+4) opozice, protože Antharijci opravdu nechtěli, aby se k jejich chrámovému pokladu někdo dostal.“

Lenny si povzdechne: „Fajn, mám Dobrou (+3) Atletiku, tak se pokusím uhýbat a skrz tu chodbu jima proskákat.“

Hodí si kostkami a padne mu -+++, což dává výsledek +2. To posune jeho výsledek na žebříčku o dva, tedy z Dobrého (+3) na Výnikající (+5). Tím opozici o jeden posun překonal a tedy uspěl.

ČÁST I: O málo žlutém koni.

ČÁST IX

O kouzlícím koni.

Kouzla

Tato kapitola popisuje nejběžnější kouzla ve světech Dungeons & Dragons pro kouzlící povolání. Zbytek obsahuje popisy kouzel, uvedené v pořadí dle názvu kouzla.

Klerická

Triky (0. úroveň)
 • Boží dohled
 • Divotvorství
 • Odolání
 • Oprava
 • Posvátný plamen
 • Světlo
 • Ušetři umírajícího
1. úroveň
 • Boží dohled
 • Divotvorství
 • Posvátný plamen
 • Světlo
 • Ušetři umírajícího
2. úroveň
 • Boží dohled
 • Divotvorství
 • Odolání
 • Oprava
 • Posvátný plamen
3. úroveň
 • Boží dohled
 • Oprava
 • Posvátný plamen
 • Světlo
 • Ušetři umírajícího
4. úroveň
 • Odolání
 • Světlo
 • Ušetři umírajícího
5. úroveň
 • Boží dohled
 • Divotvorství
 • Odolání
 • Světlo
 • Ušetři umírajícího
6. úroveň
 • Boží dohled
 • Oprava
 • Ušetři umírajícího
7. úroveň
 • Oprava
 • Posvátný plamen
 • Světlo
 • Ušetři umírajícího
8. úroveň
 • Boží dohled
 • Divotvorství
 • Posvátný plamen
 • Světlo
 • Ušetři umírajícího
9. úroveň
 • Boží dohled
 • Divotvorství
 • Odolání
 • Světlo
 • Ušetři umírajícího

Druidská

Triky (0. úroveň)
 • Boží dohled
 • Divotvorství
 • Ušetři umírajícího
1. úroveň
 • Posvátný plamen
 • Světlo
 • Ušetři umírajícího
2. úroveň
 • Boží dohled
 • Divotvorství
 • Odolání
 • Oprava
 • Posvátný plamen
 • Světlo
 • Ušetři umírajícího
3. úroveň
 • Světlo
 • Ušetři umírajícího
4. úroveň
 • Boží dohled
 • Divotvorství
 • Odolání
 • Oprava
 • Posvátný plamen
5. úroveň
 • Boží dohled
 • Divotvorství
 • Světlo
 • Ušetři umírajícího
6. úroveň
 • Boží dohled
 • Divotvorství
 • Světlo
 • Ušetři umírajícího
7. úroveň
 • Boží dohled
 • Divotvorství
 • Odolání
 • Oprava
 • Posvátný plamen
8. úroveň
 • Oprava
 • Posvátný plamen
 • Světlo
 • Ušetři umírajícího
9. úroveň
 • Boží dohled
 • Divotvorství
 • Světlo
 • Ušetři umírajícího

Černokněžnická

Triky (0. úroveň)
 • Boží dohled
 • Divotvorství
 • Ušetři umírajícího
1. úroveň
 • Posvátný plamen
 • Světlo
 • Ušetři umírajícího
2. úroveň
 • Boží dohled
 • Divotvorství
 • Odolání
 • Oprava
 • Posvátný plamen
 • Světlo
 • Ušetři umírajícího
3. úroveň
 • Světlo
 • Ušetři umírajícího
4. úroveň
 • Boží dohled
 • Divotvorství
 • Odolání
 • Oprava
 • Posvátný plamen
5. úroveň
 • Boží dohled
 • Divotvorství
 • Světlo
 • Ušetři umírajícího
6. úroveň
 • Boží dohled
 • Divotvorství
 • Světlo
 • Ušetři umírajícího
7. úroveň
 • Boží dohled
 • Divotvorství
 • Odolání
 • Oprava
 • Posvátný plamen
8. úroveň
 • Oprava
 • Posvátný plamen
 • Světlo
 • Ušetři umírajícího
9. úroveň
 • Boží dohled
 • Divotvorství
 • Světlo
 • Ušetři umírajícího
ČÁST IX: O kouzlícím koni.

Popisy kouzel

Kouzla jsou uvedena v abecedním pořadí.

Boží dohled

Věštecký trik


 • Vyvolání: 1 akce
 • Dosah: Dotyk
 • Složky: V, P
 • Trvání: Soustředění, až 1 minuta
 • Povolání: Druid, klerik

Dotkneš se jednoho tvora, který s tím souhlasí. Než kouzlo skončí, cíl si může jednou hodit k4 a přičíst si hozené číslo k jednomu ověření vlastnosti dle své volby. Touto kostkou si může hodit před hodem na ověření vlastnosti, nebo až po něm. Kouzlo poté skončí.

Divotvorství

Transmutační trik


 • Vyvolání: 1 akce
 • Dosah: 6 sáhů
 • Složky: V
 • Trvání: Až 1 minuta
 • Povolání: Klerik

V rámci dosahu předvedeš drobný zázrak, znamení nadpřirozené moci. Vytvoříš jeden z následujících magických účinků v dosahu:

 • Na 1 minutu zesílíš svůj hlas až na trojnásobek.
 • Na 1 minutu způsobíš třepotání plamenů, nebo že se plameny zjasní, utlumí, či změní barvu.
 • Na 1 minutu způsobíš slabé, neškodné otřesy země.
 • Způsobíš náhlý zvuk, který vyjde z bodu, který zvolíš v dosahu. Například zahřmění, zakrákání havrana, nebo zlověstný šepot.
 • Způsobíš, že se odemčené dveře či okno náhle rozletí dokořán, nebo naopak zabouchne.
 • Na 1 minutu měníš vzhled svých očí. Sešleš-li toto kouzlo několikrát, můžeš mít aktivní až tři minutové účinky najednou a takový účinek můžeš zrušit jako akci.

Odolání

Vymítací trik


 • Vyvolání: 1 akce
 • Dosah: Dotyk
 • Složky: V, P, S (miniaturní plášť)
 • Trvání: Soustředění, až 1 minuta
 • Povolání: Druid, klerik

Dotkneš se jednoho tvora, který s tím souhlasí. Než kouzlo skončí, cíl si může hodit k4 a přičíst si hozené číslo k jednomu záchrannému hodu dle své volby. Touto kostkou si může hodit před záchranným hodem, nebo až po něm. Kouzlo poté skončí.

Oprava

Transmutační trik


 • Vyvolání: 1 minuta
 • Dosah: Dotyk
 • Složky: V, P, S (dva magnetovce)
 • Trvání: Ihned
 • Povolání: Bard, čaroděj, druid, klerik, kouzelník

Toto kouzlo opraví jeden rozbitý, zlomený či roztržený předmět, kterého se dotkneš, například roztržený článek řetězu, dvě půlky zlomeného klíče, roztržený plášť nebo prosakující měch na víno. Pokud není zlom nebo trhlina v žádném svém rozměru větší než 1 stopa, předmět se opraví a neponese žádnou stopu po dřívějším poškození. Toto kouzlo dokáže fyzicky opravit kouzelný předmět nebo výtvor, ale magii mu obnovit nedokáže.

Posvátný plamen

Zaklínací trik


 • Vyvolání: 1 akce
 • Dosah: 12 sáhů
 • Složky: V, P
 • Trvání: Ihned
 • Povolání: Klerik

Záření podobné plameni sestoupí na tvora, kterého vidíš v dosahu. Cíl musí uspět v záchranném hodu na Obratnost, jinak utrpí zářivé zranění 1k8. Tvor nemá žádný prospěch z krytu pro tento záchranný hod. Zranění tohoto kouzla se zvýší o 1k8, když dosáhneš 5. úrovně (2k8), 11. úrovně (3k8) a 17. úrovně (4k8).

Světlo

Zaklínací trik


 • Vyvolání: 1 akce
 • Dosah: Dotyk
 • Složky: V, S (světluška, nebo světélkující mech)
 • Trvání: 1 hodina
 • Povolání: Bard, čaroděj, klerik, kouzelník

Dotkneš se jednoho předmětu, který v žádném rozměru není větší než 2 sáhy. Dokud kouzlo neskončí, předmět osvítí jasným světlem okruh o poloměru 4 sáhy a dalších 4 sáhy dosvítí slabým světlem. Světlo může být zbarvené, jak chceš. Úplné zakrytí daného předmětu něčím neprůsvitným blokuje světlo. Kouzlo skončí předčasně, pokud ho sešleš znovu, nebo ho ukončíš jako akci. Pokud zacílíš předmět, který drží nebo má na sobě nepřátelský tvor, tak tvor musí uspět v záchranném hodu na Obratnost, aby se vyhnul kouzlu.

Ušetři umírajícího

Nekromantický trik


 • Vyvolání: 1 akce
 • Dosah: Dotyk
 • Složky: V, P
 • Trvání: Ihned
 • Povolání: Klerik

Dotkneš se živého tvora, který má 0 životů. Tvor se stabilizuje. Toto kouzlo nijak nepůsobí na nemrtvé ani výtvory.

ČÁST IX: O kouzlícím koni.
 

This document was lovingly created using GM Binder.


If you would like to support the GM Binder developers, consider joining our Patreon community.